Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 2257 komentarzy

ANTYBAN

babaraba - W przestrzeni mojego bloga zbanowani, czyli odrzuceni z roznych powodow, maja swoja druga szanse na - wyjasnienie sprostowanie dodanie przekazanie obrone . Zamiast emocji proponuje wiec analize oraz rozsadek i wymiane mysli.

ANTYBAN - Wybory prezydenckie we Francji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jutro, 22 kwietnia odbedzie sie we Francji pierwsza tura wyborow prezydenckich

 Zamiast  usilnie kleic fotki i tlumaczyc,  postanowilam skorzystac z gotowego tekstu na Google , ktory zostal automatycznie przelozony . Poczatek "wygladzilam" , zas dalsze informacje "napisze po polsku"  w trakcie ukazania sie tekstu ..

10 - te  iwybory prezydenckiewVwiekuRzeczypospolitej, dziewiąty wyborówpowszechnych wyborach bezpośrednich, powinny służyć  wybraniuprezydenta Republiki Francuskiej  na  pięcioletnią kadencję.Wybory odbeda sie sobotę i niedzielę 21 i22 kwietniaoraz 5 i6 maja2012., z wyjątkiem przypadkuniezdolnościkandydata lub przewodniczącego, lubwakatuwładzy, co prowadzi do opóźnienia lub awansowania  Daty wyborów[3].

KANDYDACI

Lista kandydatów dopuszczonych do udziału w pierwszej rundzie została upubliczniona przezRadęKonstytucyjnąna19marca2012[2].Kandydaci są prezentowani w kolejności oficjalnego losowania przeprowadzonego przez Radę Konstytucyjną.

Eva Joly

Eva Joly,   posiadajaca   obywatelstwo  norweskie i  francuskie , jest kandydatka  lewicowych  ekologow  Ekologii Europy Zieloni (EELV)

Jest również obsługiwana przezniezależnego ruchu ŚrodowiskaiFederacji regionami i narodami solidarności.

Podobnie jak wPartii Socjalistycznej, zostala  nominowana na kandydatkeZielonych Europy Ekologia.Nicolas Hulot,Stephane LhommeiHenry Stollzostali wyeliminowani na końcu  w ramach wyborow.

Eva Jolyjest zaprzysiężona  na12lipca2011 r.kandydatem  EELV  2012 r. wyborów prezydenckich.

Mandaty i funkcje:

 • Poseł od 2009 roku.
 

Marine Le Pen

Główne artykuły:Marine Le PeniKongres Tours (FN)r.

Marine Le Penjest kandydatka prawicowej partiiFront National.

Jest również obsługiwana przezRajd o niepodległość od Francjii suwerenności, niezależności i wolności

Marine Le Pen zastąpiła swojego ojcaJean-Marie Le Pena(który ogłosił w 2010 roku, że nie będzie  kandydowac ponownie w 2012 r.) do reprezentowania jego partii w wyborach prezydenckich.

Kongres FNzdnia 15i16stycznia2011oznacza szefa partii, a według komentatorów, kandydat na prezydenta.Niemniej jednak,Gollnischpowiedział do rozróżnienia tych dwóch terminów, i nie sprzeciwiać się, że Marine Le Pen jest Narodowy kandydat przodu, nawet jeśli chciał wygrać głosowanie[3], natomiast wskazano, że nie pokazać się w wyborach prezydenckich, jeśli pokonany, zwycięzcę wyborów zgodnie z jej domu do reprezentowania partii w 2012 roku[4].Marine Le Pen została wybrana  na prezydenta Krajowej Gollnischa twarzy przodu 16stycznia2011.Jej kandydatura w wyborach prezydenckich jest jednomyślnie zatwierdzona przez Biura Politycznego FN cztery miesiące później[5].Rajd dla niepodległości i suwerenności Francji(RIF) bierze udział w jego kampanii[6].

Marine Le Pen twierdzi, że miala  kłopoty z  uzyskaniem 500 sponsorów potrzebne do wybrania kandydata, który jest zatwierdzony przezRadę Konstytucyjną.Państwowa Radadecyduje, 2 lutego 2012 r., Rada Konstytucyjna przekazaćsprawą priorytetową konstytucyjności ust QPC)podniesiony przez Frontu Narodowego, który pragnie  aby sponsoring byl anonimowy [7].Na21lutego2012, Rada Konstytucyjna deklaruje zgodność z francuską konstytucją obecny system, który wymaga ujawnienia nazwisk urzędników wybieranych dając swoje poparcie dla kandydata[8].

Mandaty i funkcje:

 

Nicolas Sarkozy

Główny artykuł:Nicolas Sarkozy.

Nicolas Sarkozy, ustępujący prezydent, jest kandydat prawicowej partiiUnii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), wspierany przezłowiectwo, rybołówstwo, natury i tradycji, w tymnowym centrum, w tymPartii Chrześcijańsko-Demokratycznej, w tymPartii Radykalnej, wnowoczesny lewo,Progressive,Dąbikonwencji Partii Demokratycznej.

W UMP, kandydatustępującego szefa państwabyły wątpliwości, aż doroku 2010, a na spotkaniu z UMP, w lipcu 2009 roku, Nicolas Sarkozy podobno powiedział: "W najgorszym wypadku, lub w najlepszym razie, nadal masz siedem i pół roku ze mną[9]!".Jednak niekorzystne wyniki badań prowadzonych od2010 roku regionalnym, a także znacznego spadku w jego zapytania dotyczą popularności, obserwatorów, jego szanse na ponowny wybór[10]i[11].

Artykuł 14 z Regulaminem UMP stwierdza, że jest Kongres, składający się z wszystkich członków wpłacony, który "wybiera kandydata popartego przez Unię w wyborach do Prezydenta Rzeczypospolitej[12]" , i to nawet wtedy, gdy prezydent chce reprezentować (rozdział 49).Utrzymywanie tego Kongresu, jednak dzieli odpowiedzialność UMP.Pod jego statutem,Xavier Bertrandpostanowił w2010 roku, wspierany zwołania Kongresu, co w przypadku[13].Równolegle,Alain Juppé, burmistrz Bordeaux i byłego premiera, ogłosił w 2008 roku, że jest"bliski nic"w sprawie wyboru 2012[14], a następnie, w 2010 roku, powiedział wtelewizji BFM, że Nicolas Sarkozy" naturalnym kandydatem większości w 2012 roku ", ale potem dodał:"jeśli stało się to dla własnych powodów nie jest uruchamiany ponownie, myślę, że będzie to prawybory w UMP.Nie wykluczam w tym czasie ubiegać się o nominacji "[15].

Nicolas Sarkozyogłosił w kwietniu 2010 roku mówi, że stosuje się do Kongresu o UMP"pod koniec lata 2011 roku"[16].Dwa założenia są więc: jeden, w którym Nicolas Sarkozy jest kandydatem, inny, gdzie decyduje się nie uruchomić, co byłoby najpierw pod Vdniachpo pierwszej kadencji prezydenckiej."kiedy kandydaci", mówi na przykładJean Leonetti[17]podczasBarointwierdzi, że n "jest"bez wątpienia"[18].1ullutego, Sarkozy potwierdził parlamentarzystów zUMP, że będzie działać, ale nadal odmawia podania daty sprawozdawczości dla strachu"przecieków prasowych"[19].To formalizuje swoją kandydaturę na15lutego2012naTF1i zostaje zaprzysiężony kandydat UMP na zjeździe11marca2012.W styczniu 2012 roku, według sprawozdań medialnych przez urzędników insynuować, że kandydat UMP Sarkozy nie jest sformalizowanie:

Mandaty i funkcje
Wcześniejsze zgłoszenie
 

Jean-Luc Melenchon

Jean-Luc Melenchonjest kandydatem nalewej stronie z przodu, składa się zFrancuskiej Partii KomunistycznejiPartii LewicaiZjednoczonej LewicyiRepubliki i socjalizm, ozbieżności i alternatywnych, TheKomunistyczna Partia Robotnicza z FrancjiiFederacji na rzecz Alternatywą społeczne i ekologiczne.

Jest również obsługiwany przezThe Alternative, Organizacja Równości Kobiet,ruch polityczny o powszechnej edukacji, Rajd komunistów Kół i Europy Wolność

Przedni lewy (FG)jest francuski sojusz wyborczy zainicjowany przezFrancuska Partia Komunistyczna (PCF)iPartia Lewicy (PG)w tychwyborach europejskich 2009.Na5czerwca2011, dowództwofrancuskiej Partii Komunistycznej (PCF)zatwierdza wspólną ofertę między PCF i PG w sprawie gromadzenia lewej stronie z przodu.Kierownictwo partii oferuje również konsultacji działaczy komunistycznych do nominacji ich kandydata.Od16do18czerwca2011r. działacze głosować mocno na rzecz kandydatury Partii Lewicy WspółprzewodniczącyJean-Luc Melenchon[20].

Jean-Luc Melenchon, który został oficjalnie uznany za kandydata do wyborów prezydenckich w dniu21stycznia+2011[21], został oficjalnie wyznaczony lewy przód kandydata do wyborów prezydenckich w 2012 elementów wszystkich firm, lewego przedniego.

Mandaty i funkcje:

 

Philippe Poutou

Główny artykuł:Philippe Poutou.

Philippe Poutoujest kandydatem na daleko w lewoNowym antykapitalistycznej partii(NPA).

Olivier Besancenot, były rzecznik NPA, dwa razy kandydatRewolucyjnej Ligi Komunistycznejw 2002 i 2007 roku, ogłoszony w maju 2011 roku odmówił pojawić się ponownie.Strona następnie zawaha między czterech kandydatów do reprezentowania go do tej daty[22]: Regis Louail (działacz, pracownik z samochodu),Myriam Martin(współ rzecznikiem NPA),Christine Poupin, (współ rzecznikiem NPA ) iPhilippe Poutou(działacz i pracownik z samochodu).

Philippe Poutouoficjalnie wybrany przez delegatów na krajowej konferencji w Nanterre25czerwca2011[23].

Mandaty i funkcje:

 • Wszelkie polityczny urzędnik.
 

Nathalie Arthaud

Główny artykuł:Nathalie Arthaud.

Nathalie Arthaudjest kandydatem lewicowych partyjnychWalki Robotniczej (LO).

Nathalie Arthaud na wyznaczony kandydatWalki Robotniczejna5grudnia2010, podczas zamkniętej partii trockistowskiej kongresowego.Ona zamierza wprowadzić w"ciągłości"z jego poprzednika,Laguiller, sześć razy kandydat na prezydenta[24].07 marca, ona złożyła 521 podpisów do Rady Konstytucyjnej[25].

Mandaty i funkcje:

 

Jacques Cheminade

Główny artykuł:Jacques Cheminade.

Jacques Cheminadejest kandydatSolidarności i Postępu (S & P).

Cheminade Jacques, prezessolidarności i postępu, ogłasza swoją kandydaturę 18 czerwca 2010[26].Kandydat wwyborach prezydenckich 1995 r.(0,28% głosów w pierwszej turze), nie mógł otrzymać wystarczającej ilości podpisów wroku 2002i2007.

Nadzień 31stycznia2012roku ogłosiłJean-Jacques Bourdinna antenyRMCponad 500 obietnic sponsoringu[27], a8marca2012roku złożył 538 podpisów do Rady Konstytucyjnej[28].

Mandaty i funkcje:

 • Wszelkie polityczny urzędnik.

Wcześniejsze zgłoszenie:

 

François Bayrou

Główny artykuł:Francois Bayrou.

Bayroujest kandydat centrowej partiiRuchu Demokratycznego (MODEM).

Jest również obsługiwany przezcentrowego SojuszuorazPartii Liberalno-Demokratycznej.

Francois Bayrou, dwukrotnie kandydatem dowyborów prezydenckichw2002 r.i2007 r., oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich na trzecim7grudnia2011[29].

Mandaty i funkcje:

Poprzednie kandydatury ceny:

 

Nicolas Dupont-Aignan

Główny artykuł:Nicolas Dupont-Aignan.

Nicolas Dupont-Aignanjest kandydat gaullistowskiej partii założyłStały Republiki (DLR), który jest wierny idei założycieli V Republiki iNarodowej Rady Oporu.Jest to jedyny kandydat, który wykonuje w urzędzie kampanii burmistrza.

Obsługiwany jest przez różne ruchy gaullistów oryginalnych i innych, że wszyscy przywiązują dużą wagę do niezależności i suwerenności narodowej w kontekście wiernych Europy do idei jego założycieli, Konrad AdenaueriCharles de Gaulle.

Nicolas Dupont-Aignan wyraża determinację do zaprezentowania się w 2012 roku[30].Koniec 2010 roku, potwierdził swoją chęć do pracy w prezydenckiej wyścigu[31].WiceburmistrzYerres, nie uzyskał niezbędnych 500 skierowań w 2007 roku.

We wrześniu 2009 roku, po uniwersytecie wycofać partię, oświadczył sam kandydat do wyborów prezydenckich w 2012 roku[32].

Zapowiedział również w liście napisanym 28 października 2010, ogłaszając rozpoczęcie oficjalnej kampanii z dwócheKongresu Republiki Stałego 21 listopada 2010 w Paryżu:"Jest to nadzieja, że zapraszam do dzielenia się 21 listopada w Paryżu, z okazji tego wielkiego kongresu, który mogę uruchomić moją kampanię prezydencką w 2012 roku, o niepodległość i wolność Francji "[33].

Mandaty i funkcje:

 

Francois Hollande

Francois Hollandejest kandydatPartii Socjalistycznej (PS)

Jest również obsługiwany przezPartii Radykalnej Lewicy, w tymRuchu Republikańskiego i ObywatelaiEkologii Generation, TheProgressive jednostki RuchuiCap21.

W "Primary otwarty i popularny" Wybory Socjalistycznej kandydata do wyborów prezydenckich we Francji w 2012 roku odbyło się w dniu9października2011a16października2011:

Mandaty i funkcje:

 

Wnioski wycofane lub powiodła się

Wnioski, które nie przyciągnęły 500 sponsorów potrzebne

Dwadzieścia dziewięć osób było co najmniej jedna ważna prezentacja bez osiągnięcia wymaganego pięćset, a wśród nich siedmiu kandydatów otrzymał więcej niż dziesięć podpisów[34].Oświadczenie Rady Konstytucyjnej[35]nie zna nazwiska tych kandydatów.

 

Kliknij na miniaturę, aby powiększyć
 • Amanrich Francis, prezes przepływuCléocrates, zwolennik remisem ogłosił, że zabezpieczone wystarczająco sponsoring ale uzyskałaby 489[36].
 • Asselineau Franciszek, 54, Generalny Inspektor Finansów, profesor w kilku szkołach biznesu, a przewodniczący partii politycznej "Ludzie Republikańska s Union" (UPR), który założył 25 marca 2007.On oficjalnie ogłosił, że jego kandydatura 3 grudnia 2011 w krajowej konwencji UPR wNogent-sur-Marne[37].Mówi, że dostał 17 skierowań dla burmistrzów skontaktowali się o 1800[38].
 • Bourdouleix Gilles, prezesCNIPi zastępca burmistrza zCholet, powiedział, prezentując swój program przed Bożym Narodzeniem 2011 roku[39].To się nie powiedzie, jednak zebrać wystarczającą sponsoringu 500[40].
 • Brigitte Goldberg, prezes partiiLGBTFuture-2012, ogłosił swoją kandydaturę wmaju 2011 roku[41].Zapowiedział on jednak, nie zebrali wystarczającej sponsorowanie burmistrzów, ale planuje przedstawienie sprawozdania w 2017 r.[42].
 • Jean-Marc Governatori, krajowy sekretarzniezależnej Sojuszu zielonejogłosił swoją kandydaturę na23czerwca2011.Obok Stephena Ayrault, również sekretarz krajowy niezależny Alliance ekologa, on broni wizji ekologii, niezależnie od innych partii politycznych[43]na "Unlocking the Future", pozycjonując się poza lewo-prawo[44].Twierdził 433 skierowań na kilka dni przed zamknięciem[45].
 • Carl Lang: Komitet Łącznikowy narodowego oporu jest struktura polityczna utworzona wlipcu 2010, aby połączyć trzy małe partie od podziałów z fn: wNew Right People (NPR)zRobertem SpieleriNarodowy

Tak wyglada tablica kandydatow w "popularnej" dzielnicy .

Ten oszpecony plakat ( Frontu Narodowego, czyli skrajnej prawicy) znajduje sie tuz przed drzwiami socjalistycznego merostwa....

Ps : Postaram sie JAK NAJSZYBCIEJ  dokladnie przeczytac i skorygowac  to  automatyczne tlumaczenie, ktore pokazuje, ze jednak  nie wszedzie   maszyna zastapi czlowieka !

Mysle, ze pomimo bledow ( glownie skladni oraz innych wynikajacych z dokladnego tlumaczenia slow) mozna sie czegos dowiedziec o ludziach, ktorzy chcieliby zostac prezydentem  Francji.

KOMENTARZE

 • uzupelnienie
  http://hern.over-blog.com/article-presidentielle-2012-les-clips-de-campagne-des-10-candidats-103149995.htm
  Oto 10 klipow oficjalnych kampanii prezydenckiej we Francji...l
 • @babaraba 22:52:20
  http://www.melty.fr/election-presidentielle-2012-voici-les-clips-actu102246.html
  Mam nadzieje, ze ta wersja bedzie dzialala takze w Polsce§
  Pozdrawiam ....
 • Dwutorowy kierunek rządów, czyli albo wybierasz żyda albo innego żyda. :))
  We Francji mamy podobną sytuację, jak w Stanach i niestety w Polsce, tam też Francuzi mają taki sam wybór jak my Polacy, albo Tusk zaprzaniec - niby liberał albo Kaczyński materialista, prawicowiec i wielki niby polski patriota, tak jak i niby zwolennik wolnej Polski, ale za to jaki pro-żydowski i proamerykański i do tego powiązany z diasporą żydowską, ale i z masonerią.

  We Francji obywatele Francji mają wybór między żydem niby prawicowcem i między żydem, ale niby lewicowcem, to samo w Stanach, niby prawicowiec - republikanin albo demokrata - liberał, wolnościowiec i ideolog zwolennik tolerancji, jednak obydwaj utrzymywani, finansowani z tego samego źródła. :)))

  Inni w tym wyścigu, który ma się odbyć we Francji nie mają najmniejszej szansy, ponieważ we Francji od lat dochodzi do fałszerstw wyborczych, a taki polityk, jak pani Le Pen nie ma najmniejszych szans na wygranie tych wyborów.
 • @Paweł Tonderski 14:24:57
  Odpisuje po rezultatach pierwszej tury, ktore byly prawie do odgadniecia...Jak dotychczas wybrana przeze mnie osoba wygrywala w wyborach ( przegral J.M. Le Pen z J.Chirackiem, ale nie mial najmniejszych szans na wygranie ze wzgledu na nagonke obu przodujacych partii) i tym razem stawiam na Hollanda, nie dlatego, ze jest "lepszy", lecz dlatego, ze spoleczenstawo dotkniete kryzysem chce zmiany : jakiejkolwiek, aby tylko uwierzyc, ze cos sie dzieje i ktos cos robi. Poniewaz mieszkam na terenie "rzadzonym " przez PS ( U mnie Holland wygral zdecydowanie pierwsza ture) wiem, ze nie bedzie lepiej, tylko "inaczej" i moze w koncu dojdzie do powazniejszych zmian , czyli otawrciu polityki na inne ruchy spoleczne i partie bedace blizej narodu ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31